0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Adalar Burun Estetiği

Estetik operasyolar arasında en çok tercih edilen burun estetiği operasyonu oluyor. Ancak burun estetiğinin hangi yöntemle yapıldığının oldukça önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Her burun için estetik operasyon gerekli midir? Hangi tekniklerle estetik burun elde etmek mümkün olur? Rinoplasti nedir? Bütün bunlar burun estetiği ameliyatı olmadan önce hastaların öğrenmesi gereken önemli bilgiler arasında yer alıyor.

Yüzü yapısına uygun, rahat nefes almanızı sağlayan ve bu sayede yaşam fonksiyonlarınızı da normalleştiren bir buruna sahip olmanın yolu burun estetiği ameliyatından geçiyor. Bunun için de farklı tıbbi uygulamalar ve teknikler bulunuyor. Burun estetiği ameliyatlarında genel olarak açık ve kapalı teknik olmak üzere iki farklı cerrahi uygulama var. Her iki uygulamanın da kendine göre avantaj ve dezavantajları olabiliyor. Açık veya kapalı burun estetiği ameliyatının hangisinin yapılacağına ise hastanın durumu, ihtiyaçları ve hekimin tavsiyeleriyle karar veriliyor.

Adalar Rinoplasti

Tıp dilinde Rinoplasti olarak adlandırılan burun ameliyatları açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti olarak ikiye ayrılıyor. Açık rinoplasti ameliyatları burun deliklerinin arasında alt kısımdan küçük bir kesi yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu kesi sayesinde operasyonu gerçekleştiren cerrah daha geniş bir görüş açısına sahip olabiliyor. Ancak açık rinoplasti ameliyatı daha çok burnunda deformasyon olan veya hatalı estetik operasyon hikayesi olan hastalarda uygulanan bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Açık rinoplasti ameliyatlarında kapalı tekniğe göre oluşan burun ucu ödeminin ve morlukların iyileşmesi biraz daha fazla zaman alabiliyor.

Kapalı rinoplasti ameliyatlarında da kesi gerçekleştiriliyor ancak gerçekleştirilen bu kesi burun deliklerinin içinde oluyor. Her ne kadar bu teknikte doktorun görüş açısı açık rinoplastiye göre daralsa da dışarıdan görülebilecek dikiş izi ihtimali bu teknikle çok daha aza indiriliyor. Kapalı rinoplasti ameliyatından sonra hastanın iyileşme sürecinin de çok daha kısa sürdüğünü hatırlatalım.

Adalar Kbb Uzmanı

Estetik ameliyatlarında en sık karşılaşılan sorulardan biri de şu: Burun estetiği ameliyatında lokal anestezi mi uygulanıyor yoksa genel anestezi mi? Her iki anestezi tekniği de uygulanabiliyor. Ancak lokal anestezide hastanın uyanık olması farklı bir takım sorunları beraberinde getirebiliyor. Örneğin, hasta durumdan huzursuz olabiliyor, korkabiliyor, kendini rahat hissedemeyebiliyor. Tüm bunların burun estetiği operasyonunda süreci olumsuz yönde etkileyebilecek durumlar olduğunu unutmamakta fayda var. Bu da burun estetiği ameliyatlarının genel anestezi altında gerçekleşmesinin hem hastanın sağlığı hem de doktorun rahat çalışabilmesi adına daha uygun olduğunu gösteriyor. 

 

Burun estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı nefes almak, yüzünüzle orantılı ve estetik buruna sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Adalar Burun Estetiği, Adalar Burun Ameliyatı, Adalar Burun Deviasyonu, Adalar Rinoplasti, Adalar Kulak Burun Boğaz, Adalar Kbb Uzmanı, Adalar Kbb Doktoru, İstanbul Kbb, İstanbul Kbb Uzmanı konularında Prof Dr Burhan DADAŞ ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat