0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Arnavutköy Kulak Ameliyatı

Arnavutköy Kulak Ameliyatı, Arnavutköy Kulak Estetiği, Arnavutköy Koklear Implant, Arnavutköy Kepçe Kulak Ameliyatı, Kulak Ameliyatı Kepçe, Arnavutköy Kulak Doktoru, Arnavutköy Kulak Burun Boğaz Doktoru, Arnavutköy Otoplasti,  alanında bizlere ulaşabilirsiniz.

Arnavutköy ‘de oturup Kepçe kulak sorunu olanlar bundan sonra saçlarınızla kulaklarınızı kapamak, saklamak zorunda değilsiniz. Kısa saç modellerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü kulak estetiği operasyonlarıyla artık herkes için ideal kulaklara sahip olmak mümkün hale gelmiştir.  Kulak estetiğinde bir devrim niteliği taşıyan Otoplasti revaçta olan bir yöntemdir.

Estetik ameliyatları günümüzde kadın erkek ayırt etmeksizin pek çok kişinin başvurduğu bir sağlık ve güzellik yöntemidir. Kulak estetiği de çeşitli sebeplerle, bu estetik operasyonları içerisinde kendine yer bulmaktadır. Özellikle de kepçe kulak ameliyatı ile kulak yapısını düzelttirmek öncelikle psikolojik olarak insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamakta, fiziksel olarak ta olumlu etkiler almak adına önem taşıyor.

Kepçe Kulak Arnavutköy

Kulak küçültme ve kepçe kulak ameliyatlarıyla artık daha estetik ve daha sağlıklı kulaklara sahip olabileceksiniz. Şayet, kulaktaki yapısal bozukluklar kişinin estetik kaygılarının yanı sıra özellikle fiziksel anlamda sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğuracaksa ameliyat olmaktan kaçınmamak gerekiyor.

Kulak estetiğinde, kulak küçültme ve kepçe kulak ameliyatları en sık başvurulan yöntemler olarak karşımıza çıkmakta söyleyebiliriz. Kulak kepçelerinin öne doğru aşırı kıvrıklığını düzeltme anlamında gerçekleştirilen özel bir operasyonla düzeltmek mümkün hale gelmiştir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus kulak kepçesi kıvrık olan herkesin ameliyat olup olamayacağı konusudur… Bu tür ameliyatların kişinin isteğine bağlı olarak yapıldığını belirtmekte fayda vardır. Ayrıca kulağı kafatasına oranla daha geniş bir açı yapan ve kulağı dışarıya doğru daha açık duran kişiler için bu ameliyatı olmak önem taşımaktadır.

Arnavutköy Kulak Ameliyatı

Arnavutköy Kulak Hastalıkları Doktoru

Kepçe kulak ameliyatı, oldukça basit bir operasyondur… Kişinin isteğine bağlı olarak lokal veya genel anestezi ile işlem yapılabilmekte ve ameliyatın ardından neredeyse hiç bir iz kalmamaktadır. Bir hafta gibi kısa bir sürede ise kişiler, normal hayatlarına, sosyal  yaşamlarına dönebilmektedirler.

 

Her operasyon kadar kulak estetiği operasyonlarında da değişen oranlarda riskler bulunduğunu bilmenizde fayda var. Enfeksiyon, yara ayrışması, alerjik reaksiyonlar görülebilir. Ancak bu olası yaşanabilecek sorunlar, uzman hekiminiz nezaretinde kısa sürede üstesinden gelinilebilinmektedir.

Kulak estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı duymak, rahat uyumak ve kafa yapınızla orantılı ve estetik kulaklara sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Kulak Zarı Onarımı ve orta kulak ameliyatı ( Timpanoplasti )

Timpanoplasti ameliyatı kulak zarında ve orta kulak kemikçiklerinin tamir edilmesi ameliyatıdır.Beraberinde bulunan iltihabın temizlenerek kulak zarı ve ses iletim sisteminin onarılması işlemidir. İltihap kurumuş olabilir fakat geride bıraktığı kulak zarındaki delik ,kulak zarı yırtığı ,kulak kemikçiklerinde erime veya kireçlenme sorunlarının onarılması timpanoplasti ameliyatı ile gerçekleştirilmektedir. Geçmişte geçirilmiş kulak travmasına bağlı kulak zarı yırtıklarının tamirinde de uygulanır.

Ameliyat genellikle hasta uyutularak yani genel anestezi altında yapılmaktadır.Hastalığın durumu ve kulak anatomisine göre giriş yeri yani kesi kulak arkası veya kulak içinden yapılabilir.Ameliyat öncesinde hastaya işitme testi ve bilgisayarlı tomografi çekilerek kulağın işitme durumu ve kulak kemiğinin iç yapısı ile ilgili bilgi edinilir.

Ameliyat hastalığın boyutlarına göre sadece kulak zarındaki deliğin onarılması ( Miringoplasti ), zar onarımı ile birlikte orta kulaktaki ses iletimini sağlayan kemikçik sisteminin onarılması ( Timpanoplasti ), mastoid kemik içine ilerlemiş iltihabın temizlenmesi ( Mastoidektomi ) ya da bu ameliyatların kombinasyonu (Timpanomastoidektomi) şeklinde yapılabilmektedir.

 

Daha detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat