0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Avcılar Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatı Türkiye’de en sık gerçekleştirilen estetik ameliyat olarak biliniyor. Bununla birlikte burun estetiği ameliyatının ardından kimi zaman revizyon burun ameliyatı yapılması da gerekebiliyor. Peki, hangi durumlarda revizyon burun ameliyatı yapılabiliyor? Avcılar Burun Estetiği merkezinde sorularınıza en doğru yanıtları bulabilirsiniz.

Avcılar Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?

Daha önce geçirdiğiniz burun estetiği ameliyatından memnun kalmadıysanız, estetik operasyonunuzda hatalar olduğunu düşünüyorsanız, artık üzülmeyin. Revizyon burun ameliyatıyla bu sorunları gidermek ve hataları telafi etmek mümkün. Daha önce geçirilen burun estetiği ameliyatındaki hataların düzeltilmesi ya da beklenen sonuç alınamadığı için gerçekleştirilen yeniden burun estetiği ameliyatlarına revizyon burun ameliyatı deniyor. Ancak bu operasyon için dikkat çekmemiz gereken bir nokta var; daha önceki hataların düzeltilmesinin hedeflendiği bu estetik operasyon ilk burun estetiği ameliyatınıza göre daha karmaşık olabiliyor. Revizyon burun estetiği ameliyatında asıl amaç burnunuzun yapısını geri kazandırmak ve daha rahat nefes alınmasını sağlamak oluyor.

Genel anestezi ile yapılan ve 3-4 saat süren bu operasyonda dokularda, kemiklerde ve kıkırdaktaki yapısal bozukluklar gideriliyor. Revizyon burun estetiği sırasında nasıl bir teknik kullanılacağına ise hastanın burnunun durumuna göre cerrah karar veriyor.

Peki, revizyon burun estetiği her durumda yapılır mı? Bu operasyonun yapılabilmesi için şimdi sıralayacağımız koşulların bir veya birkaçının hastada gelişmiş olması gerekiyor. Burun ucu sıkışmış ve burun aşırı şekilde daraltılmışsa hastada nefes alma sorunu başlayabiliyor. Böyle bir durumda revizyon burun ameliyatı olunması şarttır. Bunun yanı sıra burun delikleri üzerinde buruşukluk varsa, burun ucu kıvrıksa, burunda çarpıklık veya orantısızlık söz konusuysa, burun sırtında yeniden kemerleşme söz konusuysa revizyon burun ameliyatı yapılabiliyor.

Revizyon burun ameliyatından önce operasyonu gerçekleştirecek olan cerrahın burnunuzu incelemesi ve sorunlarınızı doğru şekilde tespit etmesi oldukça önemli. Revizyon rinoplasti, burundaki iyileşme uzun sürdüğünden ilk operasyonun üzerinden en az bir yıl geçtikten sonra yapılabiliyor. Revizyon rinoplastide ek bazı işlemler gerekebildiğini de hatırlatalım. Bunlar da operasyon öncesinde tespit edilen işlemler…

Burun estetiği operasyonlarından beklenen sonucu almak için işinde uzman bir doktora tedavi olmalısınız. Daha sağlıklı nefes almak, hayalinizdeki buruna kavuşmak ve yüzünüzde altın oranı yakalamak için siz de Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat