0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Bağcılar Burun Estetiği

Sağlıklı nefes almak ve solunum problemlerinden uzak bir yaşam sürmek için burun sağlığını önemsemek gerekiyor. Burunda görülen en önemli sağlık problemlerinden biri Septum Deviasyonu. Toplumda yüzde 80 septum deviasyonu problemi görülüyor, ancak bunların her biri klinik sorun olarak görülüyor. Septum devisyonunda burunda hem önde hem de arkada eğrilik göz konusuysa ameliyat olmak şart! Bağcılar Burun Estetiği ameliyatları ile septum deviasyonu sorun olmaktan çıkıyor.

Septum Nedir, Septum Deviasyonunun Belirtileri Nelerdir?

Burunda burun boşluğunu ortadan ikiye ayıran, ön kısmı kıkırdak, arka kısmı kemikten oluşan ve mukoza adı verilen bir örtü ile kaplı olan kısma “septum” deniyor. Burundaki bu kısımda bulunan kıkırdak yapının veya kemiğin herhangi bir tarafa doğru eğik olması halinde ise burun tıkanıklığı başta olmak üzere solunumla ilgili pek çok problem yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda kişinin uyku kalitesi başta olmak üzere günlük yaşam kalitesi de olumsuz etkileniyor. Efor sarf edilmesi gereken her konuda sıkıntı yaşatan septum deviasyonu probleminin tedavi edilmesi önemli. Bunun için de septum deviasyonunu giderecek şekilde burun estetiği ameliyatı olunması gerekiyor. Septum deviasyonunun nelere sebep olduğuna, neden olduğuna ve belirtilerinin neler olduğuna gelirsek;

Septum deviasyonu tek veya çift taraflı burun tıkanıklığına, tekrarlayan burun kanamalarına, sinüzit, faranjit ve bronşit gibi sağlık sorunlarına, yüz bölgesinde ağrıya, baş ağrısına ve geniz akıntısına, ses kalitesinde bozulmaya ve genizden konuşmaya, horlamaya ve uyku apnesine, östaki borusu tıkanıklığına ve kulakta sıvı birikimine neden olabiliyor. Burnun orta duvarının yaptığı kabarıklık, çıkıntı, tümsek gibi durumlar septum deviasyonuna en çok sebep olan durumlar olarak karşımıza çıkıyor. Bebeklerde ve küçük çocuklarda uyku esnasında sesli bir solunum söz konusuysa septum deviasyonu bakımından ebeveynlerin uyanık olmalarında fayda var. Sorun bu yaşlarda da kendini belli edebiliyor.

Septum Deviasyonu çok sık rastlanan bir problem, ancak herkesin ameliyat olmasını gereken bir problem değil. Hafif ve klinik sorun oluşturmayan septum deviasyonu ile birlikte yaşamaya devam etmek mümkün. Ancak yaşam kalitenizi etkiliyorsa bu konuda uzman bir doktora başvurmanızda ve acilen tedavi olmanızda fayda var.

Burun estetiği operasyonlarından beklenen sonucu almak için işinde uzman bir doktora tedavi olmalısınız. Daha sağlıklı nefes almak, hayalinizdeki buruna kavuşmak ve yüzünüzde altın oranı yakalamak için siz de Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat