0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Bağcılar Kulak Ameliyatı

Bağcılar Kulak Ameliyatı, Bağcılar Kulak Estetiği, Bağcılar Koklear Implant, Bağcılar Kepçe Kulak Ameliyatı, Kulak Ameliyatı Kepçe, Bağcılar Kulak Doktoru, Bağcılar Kulak Burun Boğaz Doktoru, Bağcılar Otoplasti,  alanında bizlere ulaşabilirsiniz.

Bağcılar’da ikamet etmekte, kepçe kulak sorunu olan saygıdeğer hemşehrilerimiz! Artık saçlarınızı rahatlıkla toplayabilir, kulaklarınızı göstermeye sakınmaktan vazgeçebilirsiniz. Kısa saç modellerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü kulak estetiği operasyonlarıyla artık herkes için ideal kulaklara sahip olmak mümkün. Kulak estetiğinde yeni trend olan Otoplasti adeta bir devrim yarattı!

Kulak Estetiği Bağcılar

Estetik ameliyatları günümüzde kadın, erkek fark etmeksizin pek çok insanın başvurduğu bir sağlık ve güzellik yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu estetik operasyonları içerisinde kulak estetiği de çeşitli sebeplerle kendine yer buluyor. Özellikle de kulak estetiği operasyonları içerisinde de, insanların en çok tercih ettikleri kepçe kulak ameliyatı ile kulak yapısını düzelttirmek, psikolojik ve fiziksel olarak insanların kendilerini iyi hissetmelerine sebep olmaktadır.

Kulak küçültme ve kepçe kulak ameliyatlarıyla kendinizi daha sağlıklı, daha motive olmuş şekilde hissedeceksiniz. Kulaktaki yapısal bozukluklar estetik kaygıların ötesinde, fiziksel anlamda sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğuracaksa ameliyat olmaktan kaçınmamak gerekiyor.

Kepçe kulaklara sahip olanların ameliyatlarında, öne doğru aşırı kıvrıklığını gerçekleştirilen özel bir operasyonla düzeltmek mümkün. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta kulak kepçesi kıvrık olan herkesin ameliyata uygun olup olmayacağı sorunudur… Bu tür ameliyatların kişinin isteğine bağlı olarak yapıldığını belirtmekte fayda var. Ancak kulağı kafatasıyla daha geniş bir açı yapan ve kulağı dışarıya doğru daha açık duran kişiler için bu ameliyatı olmak önem taşıyor.

 

Bağcılar Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatının esasında oldukça basit bir operasyon olduğunu söyleyebiliriz.  Kepçe kulak ameliyatlarında kişiler isteğe bağlı olarak lokal veya genel anestezi ile yapılabiliyor ve ameliyatın ardından neredeyse hiç iz kalmıyor. Bir hafta gibi kısa bir sürede ise kişiler normal hayatlarına dönebiliyorlar.

 

Her operasyonun kendi içinde çeşitli riskler barındırdığı bir gerçek olsa da kulak estetiği operasyonlarında bu risk minimal düzeydedir. Bu riskler, enfeksiyon, yara ayrışması, alerjik reaksiyonlar olabilir. Ancak bu sorunların üstesinden uzman doktorunuzla birlikte kısa sürede gelmek mümkündür.

Kulak estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı duymak, rahat uyumak ve kafa yapınızla orantılı ve estetik kulaklara sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Kulak Zarı Onarımı ve orta kulak ameliyatı ( Timpanoplasti )

Timpanoplasti ameliyatı kulak zarında ve orta kulak kemikçiklerinin tamir edilmesi ameliyatıdır.Beraberinde bulunan iltihabın temizlenerek kulak zarı ve ses iletim sisteminin onarılması işlemidir. İltihap kurumuş olabilir fakat geride bıraktığı kulak zarındaki delik ,kulak zarı yırtığı ,kulak kemikçiklerinde erime veya kireçlenme sorunlarının onarılması timpanoplasti ameliyatı ile gerçekleştirilmektedir. Geçmişte geçirilmiş kulak travmasına bağlı kulak zarı yırtıklarının tamirinde de uygulanır.

Ameliyat genellikle hasta uyutularak yani genel anestezi altında yapılmaktadır.Hastalığın durumu ve kulak anatomisine göre giriş yeri yani kesi kulak arkası veya kulak içinden yapılabilir.Ameliyat öncesinde hastaya işitme testi ve bilgisayarlı tomografi çekilerek kulağın işitme durumu ve kulak kemiğinin iç yapısı ile ilgili bilgi edinilir.

Ameliyat hastalığın boyutlarına göre sadece kulak zarındaki deliğin onarılması ( Miringoplasti ), zar onarımı ile birlikte orta kulaktaki ses iletimini sağlayan kemikçik sisteminin onarılması ( Timpanoplasti ), mastoid kemik içine ilerlemiş iltihabın temizlenmesi ( Mastoidektomi ) ya da bu ameliyatların kombinasyonu (Timpanomastoidektomi) şeklinde yapılabilmektedir.

 

Daha detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat