0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Bahçelievler Burun Estetiği

Altın oran, bildiğiniz gibi matematik ve sanatta bir bütünün parçaları arasındaki uyumu tanımlıyor. Yüzümüzdeki altın oranı sağlamanın yolu da düzgün bir burundan geçiyor. Daha iyi bir ifade, daha güzel bir görünümün yanı sıra kimi zaman sağlıklı nefes alabilmek ve daha kaliteli bir yaşam sürebilmek için burun estetiği operasyonlarına ihtiyaç duyulabiliyor. Burun tıkanıklığı, burunda kemik eğriliği gibi problemler yaşayanlar için burnun yeniden şekillendirilmesi hayati değer taşıyor.

Revizyon burun ameliyatı bugün en sık başvurulan estetik operasyonlardan biri. İlerleyen tıp ve tedavi yöntemleriyle birlikte artık çok daha rahat bir şekilde atlatılan operasyonların ardından istenilen kusursuz buruna kavuşmak mümkün oluyor. Özetle “hokka gibi” bir buruna artık hem kolay hem de daha uygun fiyatlarla sahip olunabiliyor.

Bahçelievler Burun Deviasyonu

Burun estetiği alanında ağırlıklı olarak burun deviasyonu yani burun kemik eğriliği ameliyatı gerçekleştiriliyor. Peki, nedir bu burun deviasyonu? Burnun sağ ve sol boşluklarını ortadan ikiye ayıran, deliklerin ortasından başlayan yarısı kıkırdak, yarısı kemikten oluşan yapıya septum deniyor. Çeşitli nedenlerle kişilerde doğuştan ya da sonradan oluşan eğriliğe ise septum deviasyonu adı veriliyor. Burun kemik eğriliği hem yüzdeki ifadeyi bozuyor hem de kişilerde solunum açısından sıkıntı yaratabiliyor. Böyle bir durumda özellikle sağlıklı nefes almak, sağlıklı uyumak için burun estetiği ameliyatı olmak gerekiyor. Burun kemiği eğriliği septoplasti ve rinoplasti olmak üzere iki türlü ameliyatla tedavi ediliyor.

Septoplasti genel anestezi altında yaklaşık bir saatte gerçekleşen bir operasyon, rinoplasti ise birkaç saat sürebiliyor. Operasyon sonrasında yüzde herhangi bir iz kalmıyor. Septoplasti ameliyatı olacak kişiler eğer düzenli ilaç kullanıyorlarsa bunu doktorlarına mutlaka söylemeliler. Aspirin başta olmak üzere kan sulandırıcı ilaçların kullanımı operasyondan bir hafta önce kesilmeli. Operasyon öncesinde sigara bırakılmalı.

Septoplasti ameliyatının ardından aynı gün içinde taburcu olunabiliyor. Operasyon sonrasında baş yüksekte kalacak şekilde yatmaya, burnu darbelerden korumaya, verilen ilaçları düzenli olarak kullanmaya özen gösterilmeli. Böylelikle daha hızlı bir iyileşme süreci söz konusu olabilir. Doktorun önerdiği süre boyunca alkollü içeceklerden ve sigaradan uzak durulması da önem taşıyor. 2 hafta boyunca aşırı hareketlerden ve egzersizden kaçınmak, güneş kremi kullanmak, yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanmak diğer önemli detaylar…

Burun estetiği operasyonlarından beklenen sonucu almak için işinde uzman bir doktora tedavi olmalısınız. Daha sağlıklı nefes almak, hayalinizdeki buruna kavuşmak ve yüzünüzde altın oranı yakalamak için siz de Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Bahçelievler Rinoplasti konusunda detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

2 Responses

Leave a Reply

WhatsApp chat