0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Bakırköy Burun Estetiği

Günümüzde en sık gerçekleştirilen estetik operasyonlardan biri burun estetiği ameliyatı. Çünkü yüzün en dikkat çekici organı burun. Özellikle kusursuz ve orantılı bir yüze sahip olmak isteyen kadınlar burun estetiği yaptırmayı tercih ediyor. Peki, burun estetiği ameliyatı nasıl yapılıyor, hangi teknikler kullanılıyor? İşte cevapları!

Burun Estetiği Hangi Tekniklerle Yapılıyor?

En sık uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alan revizyon burun ameliyatında açık ve kapalı rinoplasti olmak üzere iki özel teknik kullanılıyor. Her iki yöntemin de kendince avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Bakırköy Açık rinoplasti, burun deliklerinin alt kısmından küçük bir kesi açılarak gerçekleştiriliyor. Bu sayede operasyonu gerçekleştiren cerrah daha geniş bir görüş açısına sahip olabiliyor. Burunda aşırı deformasyon olan hastalarda açık rinoplasti tercih ediliyor. Ancak şu noktaya dikkat çekmekte fayda var; bu yöntemde kapalı rinoplastiye göre burun ucu ödeminin ve yüzde oluşan morlukların iyileşmesi daha fazla zaman alabiliyor.

Bakırköy Kapalı rinoplasti de kesi burun deliklerinin içine açılıyor. Cerrahi açıdan daha dar bir görüş sağlasa da bu yöntemde dikiş izi kalma ihtimali yok. İyileşme de diğer yönteme kıyasla çok daha kısa sürüyor. Bakırköy Rinoplasti, her iki teknikle de burun estetiği konusunda profesyonel hizmet veriyor.

Fonksiyonel Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı farklı operasyonlarla da birleştirilebiliyor. Bu da operasyonu fonksiyonel burun estetiği ameliyatına dönüştürüyor. Şöyle ki, burunda gerçekleştirilecek olan bir düzeltme yüzde bir orantı ve uyum sağlamak adına diğer müdahaleleri gerekli kılabiliyor. İfadeyi düzeltebilmek için bu dokunuşlar kimi zaman şart oluyor. Bu da her burun estetiği ameliyatının birbirinden farklı olduğunu ve kişiye özel olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini gösteriyor.

Operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah, ameliyat öncesinde bazı fotoğraflar çekerek asıl sorunun kaynağını belirliyor ve yüzdeki diğer bölümleri detaylı olarak inceliyor. Bunun ardından diğer bölgelere de müdahale edilmesi gerekiyorsa hastayı bilgilendiriyor, onay alıyor ve burun estetiği ameliyatı tüm bu işlemlerin ardından gerçekleştiriliyor.

Burun estetiği operasyonlarından beklenen sonucu almak için işinde uzman bir doktora tedavi olmalısınız. Daha sağlıklı nefes almak, hayalinizdeki buruna kavuşmak ve yüzünüzde altın oranı yakalamak için siz de Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Bakırköy Rinoplasti, Bakırköy KBB, KBB Uzmanı Bakırköy, Bakırköy Burun Ameliyatı, Bakırköyde Kulak Burun Boğaz ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat