0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Başakşehir Kulak Ameliyatı

Başakşehir Kulak Ameliyatı, Başakşehir Kulak Estetiği, Başakşehir Koklear Implant, Başakşehir Kepçe Kulak Ameliyatı, Kulak Ameliyatı Kepçe, Başakşehir Kulak Doktoru, Başakşehir Kulak Burun Boğaz Doktoru, Başakşehir Otoplasti, Kayaşehir Kulak Ameliyatı, Kayaşehir Kulak Doktoru, Boğazköy Kulak Ameliyatı, Boğazköy Kulak Doktoru  alanında bizlere ulaşabilirsiniz.

Kepçe Kulak Sorunu olanlar Artık saçlarınızı rahatlıkla toplayabilir, kulaklarınızı saklamaktan vazgeçebilirsiniz. Kısa saç modellerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü kulak estetiği operasyonlarıyla artık herkes için ideal kulaklara sahip olmak mümkün. Otoplasti kulak estetiği ameliyatlarında fark yaratmaktadır.

 

Estetik ameliyatları, şüphesiz ki günümüzde kadın erkek fark etmeksizin pek çok kişinin başvurduğu bir sağlık ve güzellik yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu operasyonların kimi estetik, kimi zorunlu olmaktadır. Bunlar arasında kulak estetiği de çeşitli sebeplerle kendine yer bulmaktadır.. Özellikle de, kişilerin kulak estetiği ameliyatlarında şikayet ettikleri kepçe kulak ameliyatı ile kulak yapılarını düzelttirerek psikolojik olarak ta fiziksel olarak ta kendilerini iyi hisseder duruma gelmektedirler.

Başakşehir Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulak küçültme ve kepçe kulak ameliyatlarıyla estetik olarak yakındığınız kulaklarınız güzel bir görünüm kazanacaklardır. Zira, kulaktaki yapısal bozukluklar estetik kaygıların yanı sıra özellikle sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğuracaksa ameliyat olmaktan kaçınmamak, ameliyat olmak gerekmektedir.

 

Kepçe kulak operasyonlarında öne doğru aşırı kıvrıklığını gerçekleştirilen özel bir operasyonla düzeltmek mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, kulak kepçesi kıvrık olan herkesin ameliyat uygun olup olamayacağı konusudur… Bu tür ameliyatların kişinin isteğine bağlı olarak yapıldığını belirtsek te, kulağı kafatasıyla daha geniş bir açı yapan ve kulağı dışarıya doğru daha açık duran kişiler için bu ameliyatı olmak önem taşıyor.

Başakşehir Kulak Ameliyatı

Kayaşehir Kulak Doktoru

Kepçe kulak ameliyatı, esasında oldukça basit bir operasyondur. Kişinin isteğine bağlı olarak lokal veya genel anestezi ile yapılabilmekte ve ameliyatın ardından neredeyse hiçbir iz kalmamaktadır.. Bir hafta gibi kısa bir sürede ise kişiler normal hayatlarına dönebilmektedir.

 

Her operasyon kadar kulak estetiği operasyonlarında da değişen oranlarda riskler bulunduğunu bilmenizde fayda vardır. Enfeksiyon, yara ayrışması, alerjik reaksiyonlar görülebilir. Ancak bu sorunların üstesinden uzman doktorunuzla birlikte kısa sürede gelmeniz, tolore edebilmeniz mümkündür.

Boğazköy Kulak Hastalıkları

Kulak estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı duymak, rahat uyumak ve kafa yapınızla orantılı ve estetik kulaklara sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz. Prof. Dr. Burhan Dadaş ve deneyimli hekim ve sağlık çalışanı kadrosuyla başarılı estetik operasyonları yapmaktadırlar.

 

Kulak Zarı Onarımı ve orta kulak ameliyatı ( Timpanoplasti )

Timpanoplasti ameliyatı kulak zarında ve orta kulak kemikçiklerinin tamir edilmesi ameliyatıdır.Beraberinde bulunan iltihabın temizlenerek kulak zarı ve ses iletim sisteminin onarılması işlemidir. İltihap kurumuş olabilir fakat geride bıraktığı kulak zarındaki delik ,kulak zarı yırtığı ,kulak kemikçiklerinde erime veya kireçlenme sorunlarının onarılması timpanoplasti ameliyatı ile gerçekleştirilmektedir. Geçmişte geçirilmiş kulak travmasına bağlı kulak zarı yırtıklarının tamirinde de uygulanır.

Ameliyat genellikle hasta uyutularak yani genel anestezi altında yapılmaktadır.Hastalığın durumu ve kulak anatomisine göre giriş yeri yani kesi kulak arkası veya kulak içinden yapılabilir.Ameliyat öncesinde hastaya işitme testi ve bilgisayarlı tomografi çekilerek kulağın işitme durumu ve kulak kemiğinin iç yapısı ile ilgili bilgi edinilir.

Ameliyat hastalığın boyutlarına göre sadece kulak zarındaki deliğin onarılması ( Miringoplasti ), zar onarımı ile birlikte orta kulaktaki ses iletimini sağlayan kemikçik sisteminin onarılması ( Timpanoplasti ), mastoid kemik içine ilerlemiş iltihabın temizlenmesi ( Mastoidektomi ) ya da bu ameliyatların kombinasyonu (Timpanomastoidektomi) şeklinde yapılabilmektedir.

 
Daha detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat