0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Beykoz Burun Estetiği

Estetik, sanatsal yaratıcılığın, sanatta ve yaşamda güzel ve güzellik denen kavramın bilimi, güzel araştıran bilim dalıdır. Sıfat anlamıyla ise insanda güzel duygusu uyandıran, güzellik duygusuna uygun olan anlamına geliyor. Bütün bu tanımlardan da anlaşılacağı gibi burun estetiği ameliyatlarında da güzel duygusu uyandırmak elbette öncelik haline geliyor. Bununla birlikte, burun estetiği ameliyatlarının güzel ve rahat bir yaşam sürmeye hizmet ettiğinin de altını çizmekte fayda var. Peki, ideal burun nasıl olmalı? Estetik burunda ideal olan nedir?

Güzellik kavramı tarihin her dönemimde önemi korumuş olan bir kavram ve insanoğlu her çağda görünümüne önem vermiş. Aynı zamanda estetik olana eğilim gösteren tek canlının insan olmadığını da doğadaki tüm örneklerinden rahatlıkla anlayabiliyoruz. Buradan yola çıkarak her geçen gün gelişen estetik operasyonlarında da burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti, diğer operasyonlara nazaran hep bir adım önde duruyor. Çünkü burun ifadeyi direkt etkileyen, değiştiren ve aslında ikili ilişkilerde bizimle ilgili izlenim uyandıran önemli bir organ. İdeal bir burun nasıl olmalıdır sorusunun ise farklı cevapları var.

Beykoz Kulak Burun Boğaz Doktoru

Burun Ameliyatlarında Altın Oran Kuralı

Sanatın her dalında konu edilen altın oran kuralı elbette estetikte de karşımıza çıkıyor. Çünkü altın oran bir bütünü oluşturan parçaların arasındaki uyumu anlatıyor. Matematiksel bir ifade olan altın oranı estetik adına yorumlayacak olursak; yüzünüzde gözünüz, kaşınız, dudağınız, burnunuz şekil ve mesafe bakımında uygun olmalı ve yüz şeklinize göre doğru konumlanmalı. İşte bu nedenle estetik operasyonlarında artık kusursuz bir güzellikten ve genel geçer kabul edilenden bir güzellik anlayışından ziyade kişiselleştirilmiş bir güzellik kavramının daha ön plana çıktığını söylemekte fayda var. Yani hastanın yüz tipine ve özelliklerine uygun bir burun yapısının korunması gözetiliyor. Daha anlaşılır şekilde ifade edecek olursak, çok büyük olan bir burnu operasyonla çok küçük hale getirmek kişinin ifadesini tamamen değiştireceği gibi diğer organlarıyla da uyumsuzluk yaratacaktır. Aynı şekilde kişinin kemik yapısının küçük bir burna uygun olmayışı nefes alış verişini de olumsuz yönde etkileyebilir. Tüm bunlardan şu sonucu çıkarabiliriz; ideal burun herkes için farklı ve kişiselleştirilmiş bir burun demektir.

 

Burun estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı nefes almak, yüzünüzle orantılı ve estetik buruna sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Beykoz Burun Estetiği, Beykoz Burun Ameliyatı, Beykoz Rinoplasti, Beykoz Burun Deviasyonu, Beykoz Kbb Uzmanı, Beykoz Kulak Burun Boğaz Doktoru, Beykoz Kbb Doktoru alanında tüm ihtiyaçlarınız için Prof Dr Burhan DADAŞ ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat