0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Büyükçekmece Burun Estetiği

Burun deviasyonu normal şartlarda düz olması gereken septumun eğriliği anlamına geliyor ve bu tür durumlarda burun deviasyonu ameliyatı yaptırmak gerekiyor. Aksi takdirde bu durum yalnızca bir estetik sorun olmaktan öteye giderek, kişilerin yaşam kalitelerinin düşmesine de neden oluyor. Büyükçekmece Burun Estetiği burun deviasyonu ameliyatı ile burun yapısındaki bozuklukları düzelterek, yaşam kalitenizin de yükselmesine destek oluyor.

Büyükçekmece Burun Deviasyonu

Burun deviasyonu, yani septum deviasyonu… Burun delikleri arasında yer alan ve burun boşluğunu ikiye ayıran yapıya “septum” adı veriliyor ve bu yapı kemik ve kıkırdaktan oluşuyor. Septumdaki yapısal bozukluk yalnızca bir estetik problem olarak görülmemeli. Elbette görsel olarak da kişiyi rahatsız eden bir durum ancak asıl önemlisi beraberinde farklı sağlık sorunlarını da getiriyor olması.

Burun deviasyonunu aslında zincirleme trafik kazası olarak düşünebiliriz. Burunda meydana gelen kemik eğriliği nedeniyle oluşabilecek en önemli ve kronik rahatsızlık burun tıkanıklığı oluyor. Burun tıkanıklığı beraberinde farklı solunum yolu problemlerini de getiriyor. Örneğin faranjit bunlardan biri. Sinüzit burun deviasyonunun yol açabileceği bir başka sağlık sorunu… Horlama ve uyku apnesi de uyku kalitesini düşüren rahatsızlıklar olarak karşımıza çıkıyor ki bu da kişinin günlük yaşamdaki performansı açısından oldukça dikkate alınması gereken bir durum. İyi uyuyamayan kişiler gün içerisinde aktif olamıyorlar, işteki verimlilikleri düşüyor ve konsantrasyon sorunu yaşıyorlar. İşte bunların yaşanmaması adına böyle bir sorunla karşı karşıya olanları ivedilikle burun deviasyonu ameliyatı olması gerekiyor.

Büyükçekmece KBB Uzmanı

Burun operasyonları genel olarak estetik ameliyat şeklinde algılansa da her zaman öyle olmadığını vurgulamakta yarar var. Sağlıklı bir yaşam sürmek için sağlıklı bir burun yapısına sahip olmak şart! Çünkü doğru ve kaliteli nefes almak, vücut fonksiyonları açısından her şeyden önemli! Öte yandan, gerçekleştirilen burun deviasyonu ameliyatı ile birlikte kişiler kendilerini daha güzel ve iyi hissetmeye başlayacağından psikolojik açıdan bu operasyonların olumlu sonuçları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Burun estetiği operasyonlarından beklenen sonucu almak için işinde uzman bir doktora tedavi olmalısınız. Daha sağlıklı nefes almak, hayalinizdeki buruna kavuşmak ve yüzünüzde altın oranı yakalamak için siz de Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Büyükçekmece Burun Estetiği,  Büyükçekmece Rinoplasti, Büyükçekmece Burun Deviasyonu, Büyükçekmece Kulak Burun Boğaz Uzmanı, Büyükçekmece KBB Uzmanı, Büyükçekmece Kulak Ameliyatı konusunda detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat