0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Çekmeköy Burun Estetiği

Burundan nefes almak hayati değer taşıyor. Bu cümle öylesine kurulmuş klişe bir cümle değil. Şöyle li burundan alınan rahat bir nefesin kalpten saç teline varıncaya kadar vücudumuzda baştan aşağıya pek çok faydası bulunuyor. İyi ve doğru nefes alamamak ise pek çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Burnunda yapısal sorun olanların ve bu sorundan kaynaklı olarak burun tıkanıklığı yaşayanların burun estetiği ameliyatı olması günümüzün olmazsa olmaz tedavi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Nefes almak önemli ama doğru nefes almak çok daha önemli… Bunun için de öncelikle sağlıklı bir buruna ihtiyacınız var. Burun tıkanıklığına yol açan yapısal bir sorununuz varsa yapmanız gereken ilk şey bir kulak burun boğaz uzmanının yolunu tutmak olmalı. Burun tıkanıklığına neler yol açıyor diye sorabilirsiniz peki bununla birlikte burun tıkanıklığı nelere yol açıyor öğrenmek ister misiniz? İşte cevapları!  

Çekmeköy Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Eğer gün içerisinde ve de tabi uyurken burnunuzdan rahat nefes alamıyorsanız hayati pek çok fonksiyonunuz açısından sorunları da davet ediyorsunuz demektir. Örneğin, geceleri horluyor oluşunuzdan dolayı sık sık uykunuz bölünüyorsa, bu durum burnunuzdaki bir problemden kaynaklıyor olabilir. Özellikle burun tıkanıklığı problemi yalnızca geceleri horlama ve uyku apnesi gibi uyku ve sağlık sorunlarına değil, başka pek çok soruna da yol açıyor. Geceleri rahat uyumamaktan kaynaklı olarak sabahları yorgun uyanmaya ve beraberinde kronik yorgunluğa, yorgunluktan kaynaklı konsantrasyon bozukluğuna ve iş veriminde düşüşe, unutkanlığa ve şiddetli baş ağrısına maruz kalabilirsiniz.

Burun tıkanıklığının çeşitli sebepleri var. Kış aylarında çok sık karşılaşılan üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı burun tıkanıklığının yanı sıra sigara kullanımı, hava kirliliği veya alerjiler de burun tıkanıklığına yol açabiliyor. Bu tip tıkanıklıklar ilaç kullanımıyla veya koşulları değiştirmeyle geçebiliyor. Ancak sürekli olan burun tıkanıklığı sorunu genel olarak burun orta direğinin eğri olmasından ki buna deviasyon deniyor, burun eti yani konka büyüklüğünden, geniz eti büyümesinden ve kronik sinüzitten kaynaklanıyor. Bir kulak burun boğaz uzmanına başvurarak bu sorunlardan tamamen kurtulmak ve burun estetiği ameliyatı ile de artık rahat bir nefes almak ise çok kolay.

 

Burun estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı nefes almak, yüzünüzle orantılı ve estetik buruna sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Çekmeköy Burun Estetiği, Çekmeköy Rinoplasti, Çekmeköy Burun Ameliyatı, Çekmeköy Burun Deviasyonu, Çekmeköy Kbb uzmanı, Çekmeköy Kbb Doktoru, Çekmeköy Kulak Burun Boğaz hastalıkları konusunda Prof Dr Burhan DADAŞ ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat