0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Eyüp Kulak Ameliyatı

Eyüp Kulak Ameliyatı, Eyüp Kulak Estetiği, Eyüp Koklear Implant, Eyüp Kepçe Kulak Ameliyatı, Kulak Ameliyatı Kepçe, Eyüp Kulak Doktoru, Eyüp Kulak Burun Boğaz Doktoru, Eyüp Otoplasti, Eyüp Kulak Hastalıkları,  alanında bizlere ulaşabilirsiniz.

Eyüpsultan Kulak Estetiği

Her birimiz çeşitli şekillerde, gerek estetik olarak gerekse de zorunlu olarak uzuvlarımızdan rahatsızlık çekebiliyoruz.Estetik ameliyatları günümüzde zorunlu ve estetik amaçla insanların en çok tercih ettikleri operasyonlardır. Estetik ameliyatları içerisinde de  hatırı sayılır bir bölümünü kulak estetiği ameliyatları oluşturmaktadır. Özellikle, kişilerin kulak estetiği ameliyatlarında şikayet ettikleri kepçe kulak ameliyatı ile kulak yapılarını düzelttirmek suretiyle psikolojik ve fiziksel olarak kendilerini iyi hisseder duruma gelmekte olduklarını ifade etmektedirler.

Eyüp Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulaklarından şikayeti olan kişiler genelde kulak küçültme ve kepçe kulak ameliyatı olmak istemektedir. Otoplasti yönetemi ile yapılan bu ameliyatlarla, estetik olarak yakındığınız kulaklarınız güzel bir görünüm kazanacak ve kendinizi psikolojik olarak daha iyi hissedeceksiniz Koklear implant uzmanu ve KBB doktoru Prof. Dr. Burhan Dadaş ve ekibi kulaklarınızla ilgili yaşamış olduğunuz estetik ve zorunlu kaygılarınızı sıfıra indirecektir.

Eyüp Otoplasti

Kepçe kulak ameliyatları, bakıldığında oldukça basit, dinlenme dönemi daha kısa bir operasyonlardır. Operasyon sonrası, insanlar  kısa bir süre içerisinde taburcu olabilir, işlerinin başına geçebilirler. Operasyon, kişinin isteğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi ile yapılabilmekte ve ameliyatın ardından neredeyse hiçbir iz (skar dokusu) kalmamaktadır.. Doğal olarak; her operasyonda olduğu gibi kulak estetiği operasyonlarında da değişen oranlarda riskler bulunduğunu söylemelitiz. Enfeksiyon, yara ayrışması, alerjik reaksiyonlar bunların başlıcalarıdır. Ancak, Prof. Dr. Burhan Dadaş ve deneyimli ekibi, en modern imkanlarla, operasyonlarını gerçekleştirdiklerini kliniklerinde olası bu sorunları minimalize edeceklerdir.

Kulak estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz..

Kulak Zarı Onarımı ve orta kulak ameliyatı ( Timpanoplasti )

Timpanoplasti ameliyatı kulak zarında ve orta kulak kemikçiklerinin tamir edilmesi ameliyatıdır.Beraberinde bulunan iltihabın temizlenerek kulak zarı ve ses iletim sisteminin onarılması işlemidir. İltihap kurumuş olabilir fakat geride bıraktığı kulak zarındaki delik ,kulak zarı yırtığı ,kulak kemikçiklerinde erime veya kireçlenme sorunlarının onarılması timpanoplasti ameliyatı ile gerçekleştirilmektedir. Geçmişte geçirilmiş kulak travmasına bağlı kulak zarı yırtıklarının tamirinde de uygulanır.

Ameliyat genellikle hasta uyutularak yani genel anestezi altında yapılmaktadır.Hastalığın durumu ve kulak anatomisine göre giriş yeri yani kesi kulak arkası veya kulak içinden yapılabilir.Ameliyat öncesinde hastaya işitme testi ve bilgisayarlı tomografi çekilerek kulağın işitme durumu ve kulak kemiğinin iç yapısı ile ilgili bilgi edinilir.

Ameliyat hastalığın boyutlarına göre sadece kulak zarındaki deliğin onarılması ( Miringoplasti ), zar onarımı ile birlikte orta kulaktaki ses iletimini sağlayan kemikçik sisteminin onarılması ( Timpanoplasti ), mastoid kemik içine ilerlemiş iltihabın temizlenmesi ( Mastoidektomi ) ya da bu ameliyatların kombinasyonu (Timpanomastoidektomi) şeklinde yapılabilmektedir.

 

Eyüp Kulak Hastalıkları hakkında Daha detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçebilirsiniz.

Eyüp Sultan bölgesinden Kulak Hastalıkları için gelecek olan hastalarımız bizlere Metrobüs ile Bahçelievler Metrobüs durağında inerek ulaşabilirler.

Leave a Reply

WhatsApp chat