0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Güngören Burun Estetiği

Türkiye’de en sık tercih edilen estetik operasyon olan burun estetiği ameliyatlarından beklenen sonuçları almak için ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Güngören Burun Estetiği ile rinoplasti operasyonlarından beklenen sonuçları almanız mümkün!

Burun Estetiği Sonrasına Dikkat!

Her ameliyatı beraberinde bazı riskleri de taşıyor. Yüzde yüz risksiz olduğunu söyleyebileceğimiz bir ameliyat yok. Çünkü ister lokal ister genel olsun, anestezi her zaman belli riskleri beraberinde getiriyor. Bu nedenle ameliyat öncesinde hastaların dikkat etmesi gereken pek çok konu var. Bu durum estetik operasyonlar açısından da böyle elbette. Basit bir burun estetiği ameliyatı geçireceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama yine de her operasyon öncesinde ve sonrasında olduğu gibi burun estetiği ameliyatından sonra da dikkat etmeniz gerekenler var. Estetik burun sahibi olmak ve operasyondan beklendiğiniz sonuçları almak isteyenler için yapılması gerekenleri sıraladık:

  • Burun estetiği ameliyatının ardından en çok dikkat etmeniz gereken konu travmalar… Çok fazla eğilmemeniz gerekiyor. Eğilmek baş bölgenizdeki kan basıncını arttırabileceğinden eğileceğiniz durumlardan ve aktivitelerden uzak durmalısınız.
  • Ameliyatın ardından oluşabilecek şişlikleri azaltmak istiyorsanız başınız mümkün olduğunca yüksekte kalacak şekilde yatmalısınız. Bunun için ek yastıklardan faydalanmalı ve başınızı yükseltmelisiniz.
  • Bildiğiniz gibi burun estetiği ameliyatı öncesinde eğer kullanıyorsanız kan sulandırıcı ilaçları bırakmanız gerekiyor. Ameliyat sonrasında da bir süre daha kan sulandırıcı ilaçları kullanmamanız önemli. Ne kadar süreyle bu ilaçları kullanmayacağınızı ise doktorunuza sormanızda fayda var.
  • Operasyonun ardından bir süre spora verin. En az 3 hafta ağır ve yorucu aktivitelerden kaçınmanız gerekiyor. 10 gün boyunca da yine istirahat etmeniz, basit ve günlük aktivitelerden bile kaçınmaya bakmalısınız.
  • Burnunuzdaki koruyucu alçı ya da atellerin ıslanmaması çok önemli. Bu nedenle çok iyi korumalı ve bir süre banyoda baş kısmınızı yıkamamalısınız.
  • Yine doktorunuzun tavsiye edeceği süre boyunca gözlük kullanmamanız da burnunuzun yapısını korumak ve iyileşmeyi hızlandırmak için önemli.

Burun estetiği operasyonlarından beklenen sonucu almak için işinde uzman bir doktora tedavi olmalısınız. Daha sağlıklı nefes almak, hayalinizdeki buruna kavuşmak ve yüzünüzde altın oranı yakalamak için siz de Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat