0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Kartal Burun Estetiği

İdeal buruna sahip olmak için burun estetiği önemli. Peki, rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı ile ideal buruna sahip olmak mümkün mü? Yalnızca ameliyat yeterli mi? Estetik burun ameliyatı nasıl yapılmalı? Bütün bunlar estetik operasyon sürecinde bilinmesi gereken önemli noktalar…

Rinoplasti bugün çok sık hatta en sık duyduğumuz estetik operasyonlardan biri. Çünkü burun estetiği ameliyatı olan kişiler, daha sonrasında gerek fizyolojik gerekse psikolojik olarak kendilerini çok daha iyi hissediyorlar. Peki, her rinoplasti uygulaması geçiren kişi ideal buruna sahip olabiliyor mu? Bu noktada öncelikle ideal burunun ne olduğuna cevap vermek gerekiyor. İdeal burun göreceli bir kavram ve herkese göre değişiyor. Çünkü herkesin kendi yüz yapısına uygun bir burnu olmalı, aksi bir durum özellikle geçmişte çok sık karşılaştığımız fabrika tipi yüzleri daha fazla görmemize neden olabilir. Kişiselleştirilmiş bir estetik operasyon ise kişiyi estetik burun ameliyatından kişiyi çok daha mutlu edecek bir sonuç alması demektir. Bunun için de öncelikle burun estetiği ameliyatı olmak kişi için en ideal burun tipi ve yapısı neyse onun belirlenmesi gerekiyor. Yani kişinin beklentilerinin yanı sıra uygulamayı gerçekleştirecek olan cerrahın da hem fonksiyon hem de estetik bakımdan değerlendirmeler yapması ve bunun sonucunda operasyon sırasında neler yapılacağına ve hangi tekniğin kullanılacağına karar vermesi gerekiyor.

İdeal bir buruna sahip olmanın tek yolu rinoplasti değil. Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin, sürecin öncesi ve sonrası hakkında çok iyi bilgi sahibi olmaları önem taşıyor. Operasyona hazırlık süreci kadar operasyon sonrasında iyileşmeyi kolaylaştırmak ve daha etkili bir sonuç almak için doğru bakım da önem taşıyor. Operasyonu gerçekleştiren doktor kadar opreasyonu geçiren kişinin de rinoplasti sürecinde çok dikkatli davranmasında fayda var.

Kartal Rinoplasti

Günümüzde doğallık giderek daha çok önem kazanıyor. İnsanlarda genel olarak doğal olana doğru bir yönelim söz konusu. Rinoplasti uygulamalarında da doğallık öne çıkan önemli bir kavram. Yani kişinin burnu yüzüne uyumlu olmalı, burun estetiği yaptırdığı anlaşılmamalı. Böylelikle kişi sosyal hayatına daha özgüvenli şekilde devam edebilir. Burun estetiği ameliyatını gerçekleştiren cerrahın hastanın yüz şekline, kaş ve göz yapısına, dudak kalınlığına ve çene yapısına da dikkat etmesi ve bütünlüğü bozacak bir uygulamadan kaçınması önemli. Rinoplasti uygulamalarında dikkatten kaçmaması gereken önemli konulardan biri ise operasyon sırasında yalnızca bugününün değil hastanın geleceğinin de düşünülmesi. Unutulmamalı ki yaşlanmayla birlikte yaşanacak yapısal bozukluklara burnun uyum sağlaması oldukça önemli.

Burun estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı nefes almak, yüzünüzle orantılı ve estetik buruna sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Kartal Burun Estetiği, Kartal Burun Ameliyatı, Kartal Rinoplasti, Kartal Burun Deviasyonu, Kartal KBB Uzmanı, Kartal KBB Doktoru, Kartal Kulak Burun Boğaz Hastalıkları için Prof Dr Burhan DADAŞ ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat