0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Maltepe Burun Estetiği

Burundaki yapısal sorunlar çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Ancak tek sorun bu değil, mis gibi çiçek, harika yemek, en sevdiğiniz parfüm ve odaları dolduran bebek kokularından mahrum bir yaşam sürmenize de yine burundaki yapısal sorunlar yol açıyor olabiliyor. Üzülmeyin, çaresiz değilsiniz. Fonksiyonel burun estetiği ameliyatı ile artık rahat bir nefes alabilir ve dünyayı dilediğiniz gibi koklayabilirsiniz.

Koku almak çok önemli, hayattaki pek çok şey kokuyla daha da anlam kazanıyor. Örneğin, bir yemeğin lezzetini ancak kokusunu da alabilirseniz algılayabilirsiniz. Baharın tadını mis gibi çiçek ve ağaç kokularını içinize çekerek çıkarabilirsiniz. Çocuğunuzu, kokusunu içinize çekerek daha büyük bir zevkle sevebilirsiniz. İşte tüm bunları yapmak için de burun fonksiyonlarınızın iyi çalışması gerekiyor. Eğer burnunuzda yapısal bazı sorunlar varsa koku alma duyunuz da bundan olumsuz yönde etkileniyor. İşte KBB uzmanları bu tip durumlarda fonksiyonel burun estetiği ameliyatlarını öneriyor.

Peki, fonksiyonel burun estetiği ameliyatında neler düzeltiliyor? Nazal septum adı verilen burun orta bölme eğriliği, daha çok burun eti olarak tanımlanan alt ve orta konka büyümesi, geniz eti gibi sorunlar burun tıkanıklığına yok açıyor ve kişilerin hem rahat rahat nefes almalarına engel oluyor hem de tüm kokulardan mahrum bırakıyor. Tüm bu problemlerin önüne ise fonksiyonel burun estetiği ile geçmek mümkün oluyor.

Maltepe Rinoplasti

Burun estetiği ameliyatlarında yaş önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor çünkü burun, gelişimini en geç tamamlayan organımız. Özellikle tam şeklini ergenlik döneminde kazandığından çok erken yaştan estetik burun ameliyatı yaptırılması önerilmiyor. Fonksiyonel problemler söz konusu olsa dahi hasta belli bir yaşa erişmeden ameliyat masasına yatması doğru değil. Kızlarda 16, erkeklerde ise 17, ideal yaş sınırı… Daha öncesinde burun ameliyatına başvurmamak gerekiyor. Ağırlıklı olarak genel anestezi ile gerçekleştirilen operasyonlar 2-3 saat aralığında sürüyor. Bunun yanı sıra gelişen tıbbi teknikler sayesinde iyileşme süreci de çok daha kısa sürerken her burun ameliyatında kaçınılmaz olan morluk ve şişlikler de doğru uygulamalarla en aza indirilebiliyor.

Burun estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı nefes almak, yüzünüzle orantılı ve estetik buruna sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Maltepe Burun Estetiği, Maltepe Rinoplasti, Maltepe Burun Ameliyatı, Maltepe Burun Deviasyonu, Maltepe Kbb Uzmanı, Maltepe KBB Doktoru, Maltepe Kulak Burun Boğaz Hastalıkları tedavisi için Prof Dr Burhan DADAŞ ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat