0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Pendik Burun Estetiği

Doğru ellerde gerçekleşmeyen burun estetiği ameliyatları kişileri ikinci kez operasyon koltuğuna oturtuyor. Bu durumda gerçekleştirilen operasyonlara ise “revizyon burun ameliyatı” adı veriliyor. Peki, hangi durumlarda revizyon burun estetiği ameliyatı gerekiyor? Cevabı merak edenler bu yazıyı okumalı.

Estetik operasyonlar arasında en sık başvurulan rinoplasti uygulamaları olsa da her uygulamadan istenen sonuç elde edilemeyebiliyor. Rakamlar burun estetiği ameliyatlarının yüzde 7 ila 10’undan istenmeyen sonuçlar elde edildiğini orta koyarken hastalar da ikinci kez operasyon koltuğuna oturmak zorunda kalıyor. Revizyon burun ameliyatı denilen bu operasyonu gerçekleştirmenin elbette bazı koşulları var. Revizyon burun ameliyatlarında önceki ameliyattan kaynaklar sorunların düzeltilmesinin yanı sıra yapısal ve fonksiyonel sorunların yeniden ele alınması ve düzeltilmesi de söz konusu. Ancak ikinci ameliyatı hemen yaptırmak mümkün değil. İki operasyon arasına en az 9 ay, hatta 1 yıl gibi bir süre koymak gerekiyor.

Burun tıkanıklığı mekanik veya dinamik olarak farklı sebeplerden meydana geliyor. Burun duvarındaki eğrilikler, burun eti büyümesi gibi durumlar mekanik tıkanmalara yol açarken, doğuştan ya da ameliyat nedeniyle ortaya çıkan travmalara bağlı olarak gelişen burun tıkanıklıklarını ise dinamik tıkanma olarak tanımlayabiliriz. Estetik burun ameliyatlarını dinamik tıkanmalara yol açmayacak şekilde gerçekleştirmek ise oldukça önem taşıyor.  

Pendik Rinoplasti

Revizyon burun ameliyatının gerçekleştirilmesi bazı durumlara bağlı. Öncelikle derin nefes alındığında burun valfinin kapanmaması gerekiyor, bu tarz bir sorun özellikle de burun estetiği ameliyatından sonra meydana geldiyse revizyon burun estetiği de kaçınılmaz oluyor. Gerçekleştirilen ilk operasyonda burun kemerinin yeterli ölçüde alınmaması burunda estetik açıdan bozukluğa yol açıyorsa, burun ucu düşüklüğü ilk operasyonda giderilmediyse ya da ameliyat sonrasında burun şiş bir görünüme büründüyse, burun yüz yapısına uygun olmadıysa revizyon burun estetiği yapılması öneriliyor. İkinci kez bu süreci yaşamamak için ise yapılması gereken doğru uzmana başvurmak oluyor.

Burun estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Sağlıklı nefes almak, yüzünüzle orantılı ve estetik buruna sahip olmak istiyorsanız siz de hemen Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Pendik Burun Estetiği, Pendik Rinoplasti, Pendik Burun Ameliyatı, Pendik Burun Deviasyonu, Pendik KBB Doktoru, Pendik KBB Uzmanı, Pendik Kulak Burun Boğaz Hastalıkları tedavisi için iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat