0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Sarıyer Kulak Ameliyatı

Sarıyer Kulak Ameliyatı, Sarıyer Kulak Estetiği, Sarıyer Koklear Implant, Sarıyer Kepçe Kulak Ameliyatı, Kulak Ameliyatı Kepçe, Sarıyer Kulak Doktoru, Sarıyer Kulak Burun Boğaz Doktoru, Sarıyer Otoplasti, Sarıyer Kulak Hastalıkları alanında bizlere ulaşabilirsiniz.

Kepçe kulak sorunu başta olmak üzere farklı kulak sorunları olan siz değerli hastalarımız,  Artık, saçlarınızı rahatlıkla toplayabilecek, kulaklarınızı saklamayacak, görünmelerine engel olmayacaksınız! Bundan böyle, kısa saç modellerini de rahatlıkla kullanabileceksiniz. Çünkü bu alanda günümüzdeki en güncel ve modern teknik olan Sarıyer Otoplasti ile Sarıyer kulak estetiği operasyonları ülkemizde de güvenle gerçekleştirilmektedir.

 

Sarıyer Kulak Estetik Ameliyatı

Estetik ameliyatları ve konumuz olan kulak estetiği ameliyatları günümüzde zorunlu ve estetik amaçlarla dünyada gelişmiş olan ülkelerde ve ülkemizde  insanların en çok tercih ettikleri operasyonlardır.Özellikle, kişilerin kulak estetiği ameliyatlarında şikayet ettikleri durumlar  kepçe kulak ameliyatı ile kulak yapılarını düzelttirmek ve kulak küçültme operasyonlarıdır. Bu operasyonlar sonrası insanlar, psikolojik ve fiziksel olarak kendilerini iyi hissetmekte olduklarını ifade etmektedirler.

Şu an dünyada ve Türkiye’deki en güncel, en modern ve en revaçta yöntem olan Otoplasti yöntemi ile yapılan bu ameliyatlarla, estetik olarak yakındığınız kulaklarınız güzel bir görünüm kazanacak ve kendinizi psikolojik olarak daha iyi hissedeceksiniz İstanbul ve Sarıyer bölgesinin koklear implant konusunda en iyilerden biri olan, kulak cerrahisi doktorlarından, KBB uzmanı Prof. Dr. Burhan Dadaş ve ekibi kulaklarınızla ilgili yaşamış olduğunuz operasyon öncesi ve sonrası kaygılarınızı sıfıra indireceklerdir.

Sarıyer Kepçe Kulak Ameliyatı

Sarıyer Otoplasti

Kepçe kulak ameliyatları, bakıldığında oldukça kolay yapılan, operasyon öncesi önemli ölçüde hazırlık gerektirmeyen, dinlenme dönemi de daha kısa bir operasyondur. Operasyon sonrası, insanlar  kısa bir süre içerisinde taburcu olabilir, işlerinin başına geçebilirler. Operasyon, kişinin isteğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi ile yapılabilmekte ve ameliyatın ardından neredeyse hiçbir iz (skar dokusu) kalmamaktadır.. Doğal olarak; her operasyonda olduğu gibi kulak estetiği operasyonlarında da değişen oranlarda riskler bulunduğunu söylemeliyiz. Enfeksiyon, yara ayrışması, alerjik reaksiyonlar bunların başlıcalarıdır. Ancak, Prof. Dr. Burhan Dadaş ve deneyimli ekibi, en modern imkanlarla, operasyonlarını gerçekleştirdiklerini kliniklerinde olası bu sorunları minimalize edeceklerdir.

Kulak Zarı Onarımı ve orta kulak ameliyatı ( Timpanoplasti )

Timpanoplasti ameliyatı kulak zarında ve orta kulak kemikçiklerinin tamir edilmesi ameliyatıdır.Beraberinde bulunan iltihabın temizlenerek kulak zarı ve ses iletim sisteminin onarılması işlemidir. İltihap kurumuş olabilir fakat geride bıraktığı kulak zarındaki delik ,kulak zarı yırtığı ,kulak kemikçiklerinde erime veya kireçlenme sorunlarının onarılması timpanoplasti ameliyatı ile gerçekleştirilmektedir. Geçmişte geçirilmiş kulak travmasına bağlı kulak zarı yırtıklarının tamirinde de uygulanır.

Ameliyat genellikle hasta uyutularak yani genel anestezi altında yapılmaktadır.Hastalığın durumu ve kulak anatomisine göre giriş yeri yani kesi kulak arkası veya kulak içinden yapılabilir.Ameliyat öncesinde hastaya işitme testi ve bilgisayarlı tomografi çekilerek kulağın işitme durumu ve kulak kemiğinin iç yapısı ile ilgili bilgi edinilir.

Ameliyat hastalığın boyutlarına göre sadece kulak zarındaki deliğin onarılması ( Miringoplasti ), zar onarımı ile birlikte orta kulaktaki ses iletimini sağlayan kemikçik sisteminin onarılması ( Timpanoplasti ), mastoid kemik içine ilerlemiş iltihabın temizlenmesi ( Mastoidektomi ) ya da bu ameliyatların kombinasyonu (Timpanomastoidektomi) şeklinde yapılabilmektedir.

 

Kulak estetiği operasyonlarından istediğiniz sonucu almak için alanında uzman bir doktora başvurmalı ve en doğru tedavi yöntemini tercih etmelisiniz.

Sarıyer Kulak Hastalıkları hakkında Daha detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat