0 (212) 584 81 81 0 (505) 787 75 25
     

Zeytinburnu Burun Estetiği

Yüzünüzün en dikkat çeken organı olan burnunuzun düzgün olması sizin için ne kadar önemli? Eğer çok önemli olduğunu düşünüyorsanız burun estetiği ameliyatı için kolları sıvamalısınız. Gelişen tıp ve kolaylaşan estetik operasyonlar sayesinde artık istediğiniz gibi bir yüze ifadesine sahip olmanız hiç de zor değil. Zeytinburnu Burun Estetiği profesyonel ekibiyle zeytinburnu rinoplasti konusunda en iyi hizmeti sunuyor.

Diyelim ki burunda kemik eğriliği problemi yaşıyorsunuz ve bu da burun tıkanıklığı problemine yol açıyor ya da en basit ifadeyle burnunuzu beğenmiyorsunuz! Artık boşu boşuna mutsuz olmayın çünkü çaresi var. Burun deviasyonurevizyon burun ameliyatı, fonksiyonel burun estetiği ameliyatı gibi operasyonlarla hayalinizdeki gibi bir buruna sahip olabilirsiniz. Ancak burun estetiği ameliyatı olmadan önce bilmeniz ve dikkatli olmanız gereken bazı detaylar var.

Burun Estetiği Öncesinde Bilinmesi Gereken Noktalar

Burun hem yüzünüzdeki en dikkat çekici organ hem de en hassas organınız. Bu nedenle de estetik ameliyatları son derece hassas bir şekilde yapılıyor ki mümkün olduğunca az kanamalı atlatılabilsin. Kanamanın az olması yalnızca operasyonu gerçekleştirecek olan cerrahın elinde değil, operasyon öncesinde hastanın da uyması gereken bazı kurallar bulunuyor.

  • Eğer hasta düzenli olarak ilaç kullanıyorsa ameliyat öncesinde hangi ilaçları kullandığını doktoruna ve anestezi uzmanına mutlaka söylemeli.
  • Burun estetiği ameliyatına girerken takı ve aksesuarlar çıkarılmalı, makyaj temizlenmeli ve oje sürülmemeli.
  • Operasyondan en az bir hafta öncesine kadar aspirin başta olmak üzere kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara verilmeli.
  • Grip, nezle gibi hastalıklardan biri söz konusuyla bu mutlaka doktorla paylaşılmalı. Böyle bir durumda operasyon tarihi ertelenmeli.
  • Yeşil çay ve benzeri bitki çayları kanamayı arttırabiliyor. Zencefil, zerdeçal, sarımsak, bazı biber türleri ve zeytinyağı gibi kanamayı arttırıcı etkisi olabilen besinlerden ve ürünlerden uzak durulmalı.
  • Sigara ve alkol kullanımı operasyondan en az bir hafta öncesinde bırakılmalı.

Zeytinburnu Burun estetiği ameliyatı için özel bir mevsim olmadığını da buradan hatırlatalım. Ancak çok sıcak havalarda bu tür operasyonların yapılması yine de tavsiye edilmiyor. Çünkü terlemeyle birlikte burun alçısı kolayca gevşeyebiliyor ve geçirgenleşebiliyor.

Burun estetiği operasyonlarından beklenen sonucu almak için işinde uzman bir doktora tedavi olmalısınız. Daha sağlıklı nefes almak, hayalinizdeki buruna kavuşmak ve yüzünüzde altın oranı yakalamak için siz de Prof. Dr. Burhan Dadaş’a başvurabilirsiniz.

Leave a Reply

WhatsApp chat